Home / Fixed Inductors / CDRH3D11NP-330NC
minImg
CDRH3D11NP-330NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH3D11NP-330NC
Description:
FIXED IND 33UH 410MA 822MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 410 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 822mOhm Max
Inductance 33 µH