Home / Fixed Inductors / CDRH3D14NP-2R7NC
minImg
CDRH3D14NP-2R7NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH3D14NP-2R7NC
Description:
FIXED IND 2.7UH 1.36A 88MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.45A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.36 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 88mOhm Max
Inductance 2.7 µH