Home / Fixed Inductors / CDRH3D23NP-1R0PC
minImg
CDRH3D23NP-1R0PC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH3D23NP-1R0PC
Description:
FIXED IND 1UH 3.1A 25 MOHM SMD
In Stock : 30483
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Inductance 1 µH