Home / Fixed Inductors / CDRH3D23NP-3R3PC
minImg
CDRH3D23NP-3R3PC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH3D23NP-3R3PC
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.2A 56.3MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.45A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56.3mOhm Max
Inductance 3.3 µH