Home / Fixed Inductors / CDRH4D18CLDNP-3R3PC
minImg
CDRH4D18CLDNP-3R3PC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH4D18CLDNP-3R3PC
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.2A 49 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 49mOhm Max
Inductance 3.3 µH