Home / Fixed Inductors / CDRH4D18NP-270NC
minImg
CDRH4D18NP-270NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH4D18NP-270NC
Description:
FIXED IND 27UH 350MA 441MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 441mOhm Max
Inductance 27 µH