Home / Fixed Inductors / CDRH4D22NP-2R3NC
minImg
CDRH4D22NP-2R3NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH4D22NP-2R3NC
Description:
FIXED IND 2.3UH 3.6A 25.4MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25.4mOhm Max
Inductance 2.3 µH