Home / Fixed Inductors / CDRH4D28CLDNP-3R3PC
minImg
CDRH4D28CLDNP-3R3PC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH4D28CLDNP-3R3PC
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.2A 28.9MOHM SM
In Stock : 3028
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28.9mOhm Max
Inductance 3.3 µH