Home / Fixed Inductors / CDRH4D28NP-120NC
minImg
CDRH4D28NP-120NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH4D28NP-120NC
Description:
FIXED IND 12UH 840MA 131.6 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 840 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 131.6mOhm Max
Inductance 12 µH