Home / Fixed Inductors / CDRH5D18NP-270NC
minImg
CDRH5D18NP-270NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH5D18NP-270NC
Description:
FIXED IND 27UH 750MA 330MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 27 µH