Home / Fixed Inductors / CDRH6D12NP-220NC
minImg
CDRH6D12NP-220NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH6D12NP-220NC
Description:
FIXED IND 22UH 750MA 325MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 325mOhm Max
Inductance 22 µH