CDRH6D38-5R0NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH6D38-5R0NC
Description:
FIXED IND 5UH 2.9A 24 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Inductance 5 µH