Home / Fixed Inductors / CDRH6D38NP-180NC
minImg
CDRH6D38NP-180NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH6D38NP-180NC
Description:
FIXED IND 18UH 1.5A 92 MOHM SMD
In Stock : 1715
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 92mOhm Max
Inductance 18 µH