Home / Fixed Inductors / CDRH6D38T125NP-101PC
minImg
CDRH6D38T125NP-101PC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH6D38T125NP-101PC
Description:
FIXED IND 100UH 850MA 372MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 680mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 372mOhm Max
Inductance 100 µH