Home / Fixed Inductors / CDRH73NP-221MC-B
minImg
CDRH73NP-221MC-B
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH73NP-221MC-B
Description:
FIXED IND 220UH 350MA 1.65OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.65Ohm Max
Inductance 220 µH