Home / Fixed Inductors / CDRH74NP-820MC-B
minImg
CDRH74NP-820MC-B
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH74NP-820MC-B
Description:
FIXED IND 82UH 610MA 430MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 610 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 430mOhm Max
Inductance 82 µH