Home / Fixed Inductors / CDRH8D28NP-470NC
minImg
CDRH8D28NP-470NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH8D28NP-470NC
Description:
FIXED IND 47UH 1.3A 195 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 195mOhm Max
Inductance 47 µH