Home / Fixed Inductors / CDRH8D38NP-680NC
minImg
CDRH8D38NP-680NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH8D38NP-680NC
Description:
FIXED IND 68UH 1.08A 290MOHM SMD
In Stock : 53
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.08 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max
Inductance 68 µH