Home / Fixed Inductors / CDRR157NP-331MC
minImg
CDRR157NP-331MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRR157NP-331MC
Description:
FIXED IND 330UH 700MA 738MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.728" L x 0.591" W (18.50mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 738mOhm Max
Inductance 330 µH