Home / Fixed Inductors / CDRR94ANP-181MC
minImg
CDRR94ANP-181MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRR94ANP-181MC
Description:
FIXED IND 180UH 540MA 784.8 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 540 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 784.8mOhm Max
Inductance 180 µH