CDRR94NP-270MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRR94NP-270MC
Description:
FIXED IND 27UH 950MA 269MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 269mOhm Max
Inductance 27 µH