CDSA15R21WB
ChromeLED
Product No:
CDSA15R21WB
Manufacturer:
ChromeLED
Description:
DISPLAY 7SEG 1.50" SGL RED 10DIP
In Stock : 16
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 1.732" H x 1.205" W x 0.315" D (44.00mm x 30.60mm x 8.00mm)
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 1.50" (38.10mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V