Home / TVS Diodes / CDSOD323-T24C-DSL
minImg
CDSOD323-T24C-DSL
Bourns Inc.
Product No:
CDSOD323-T24C-DSL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
SOD-323
Description:
TVS DIODE 24VWM 56VC SOD323
In Stock : 25705
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 3pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 350W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 56V (Typ)
Package / Case SC-76, SOD-323
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V