CDV30FJ152FO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CDV30FJ152FO3F
Description:
MICA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.890" (22.60mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 2 kV
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.791" L x 0.319" W (20.10mm x 8.10mm)
Product Status Active
Series CDV30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF