CDV30FK121GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CDV30FK121GO3
Description:
MICA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.858" (21.80mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 2.5 kV
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.780" L x 0.252" W (19.80mm x 6.40mm)
Product Status Active
Series CDV30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 120 pF