CEI122NP-2R1MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CEI122NP-2R1MC
Description:
FIXED IND 2.1UH 5.8A 14 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Inductance 2.1 µH