CEI122NP-8R2MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CEI122NP-8R2MC
Description:
FIXED IND 8.2UH 4A 30 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 3.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 8.2 µH