CENB1150A1251F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Product No:
CENB1150A1251F01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
User Guide
Polarization -
Operating Temperature 0°C ~ 35°C
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Rectangular, 6 Position
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 8.36" L x 2.65" W x 1.89" H (212.4mm x 67.4mm x 48.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12.5A
Series CENB1150 (150W)
Power (Watts) 150 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Cord Length 47.2" (1.20m)
Region Utilized International
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC