CEP123NP-2R0MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CEP123NP-2R0MC
Description:
FIXED IND 2UH 8A 7.4 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.4mOhm Max
Inductance 2 µH