Home / Fixed Inductors / CEP125-0R4NC-HD
minImg
CEP125-0R4NC-HD
Sumida America Components Inc.
Product No:
CEP125-0R4NC-HD
Description:
FIXED IND 470NH 28.8A 1.5MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 28.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 28.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5mOhm Max
Inductance 470 nH