CES48018-30-S
Cosel USA, Inc.
Product No:
CES48018-30-S
Description:
DC DC CONVERTER 1.8V 54W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.28" L x 0.90" W x 0.33" H (57.9mm x 22.8mm x 8.5mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 30A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CES (100W)
Power (Watts) 54 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module
Efficiency 87%