Home / Ceramic Capacitors / CEU4J2X7R2A332M125AE
minImg
CEU4J2X7R2A332M125AE
TDK Corporation
Product No:
CEU4J2X7R2A332M125AE
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
In Stock : 3760
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CEU
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF