Home / Oscillators / CF-156.250MBB-T
minImg
CF-156.250MBB-T
TXC CORPORATION
Product No:
CF-156.250MBB-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 80mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CF
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVDS
Mfr TXC CORPORATION
Base Resonator Crystal
Frequency 156.25 MHz