CF1/2CT52R131J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
CF1/2CT52R131J
Package:
Axial
Description:
RES 130 OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 85291
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 130 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W