CF1/4CT52R134J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
CF1/4CT52R134J
Description:
RES 130K OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 11260
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.240" L (2.30mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 130 kOhms
Series CF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W