CF1/4CT52R391J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
CF1/4CT52R391J
Description:
RES 390 OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 13127
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.240" L (2.30mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 390 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W