CF1/4W30RJT
Lumimax Optoelectronic Technology
Product No:
CF1/4W30RJT
Description:
RES 30 OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 1000
Ext Price
  • 100
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W