CF1/8W6K8JT
Lumimax Optoelectronic Technology
Product No:
CF1/8W6K8JT
Description:
RES 6.8K OHM 5% 1/8W AXIAL
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 100
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.8 kOhms
Series CF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W