CF12JT5R10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CF12JT5R10
Description:
RES 5.1 OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 16094
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.1 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W