CFM12JT430R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CFM12JT430R
Description:
RES 430 OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 6443
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 430 Ohms
Series CFM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W