CFM14JT1K10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CFM14JT1K10
Description:
RES 1.1K OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 5400
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.1 kOhms
Series CFM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W