CFM14JT270R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CFM14JT270R
Description:
RES 270 OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 22143
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 Ohms
Series CFM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W