CFM14JT5R10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CFM14JT5R10
Description:
RES 5.1 OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 33662
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.1 Ohms
Series CFM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W