CFM14JT750R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CFM14JT750R
Description:
RES 750 OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 22139
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 750 Ohms
Series CFM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W