CFR100J150K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CFR100J150K
Package:
Axial
Description:
RES 150K OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 9775
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 kOhms
Series CFR100, Neohm
Power (Watts) 1W