Home / Crystals / CFS-14532768DZFB
minImg
CFS-14532768DZFB
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CFS-14532768DZFB
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
In Stock : 12086
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.059" Dia (1.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 kOhms
Ratings -
Series CFS145
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 32.768 kHz