CFS1/2CT52R103J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
CFS1/2CT52R103J
Description:
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 26227
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W