CFS1/2CT52R153J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
CFS1/2CT52R153J
Description:
RES 15K OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 kOhms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W