Home / Oscillators / CFVE-A7BP-212.5TS
minImg
CFVE-A7BP-212.5TS
Cardinal Components Inc.
Product No:
CFVE-A7BP-212.5TS
Description:
XTAL OSC VCXO 212.5000MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 100mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CFVE
Function Enable/Disable
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr Cardinal Components Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 212.5 MHz