CG0402MLU-3.3G
Bourns Inc.
Product No:
CG0402MLU-3.3G
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
VARISTOR 0402
In Stock : 35642
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Series ChipGuard® MLU
Energy -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Capacitance @ Frequency 0.5 pF @ 1 MHz
Mfr Bourns Inc.
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Maximum DC Volts 3.3 V